Zalety programów do rozliczania PITa.

Od kilku lat w Internecie mamy dostępną sporą ilość oprogramowań, które pozwalają na wirtualne sporządzenie PITa w oparciu o wprowadzone informacje. Ilość tego typu programów powiększa się z roku na rok. Jakie są jego zalety?
Programy do rozliczeń PITów pozwalają na znaczne ułatwienie przeprowadzenia całego procesu wypełniania zeznania. Dla wielu osób wypełnienie zeznania podatkowego to swoista czarna magia. Obecnie pojawiające się programy oferują możliwość stworzenia i wygenerowania gotowego zeznania w oparciu i wprowadzanie danych na zasadzie odpowiedzi na zadane przez program pytania.

pit37

Na tej podstawie PIT 37 zostaje wypełniony, a następnie można go wygenerować, wydrukować, podpisać i zanieść do Urzędu Skarbowego. Wspomniane programy są często oferowane zupełnie darmowo przez różne instytucje i podmioty, które w zamian za wypełnienie zeznania automatycznie umieszczają w polu przekazania 1% dane konkretnej fundacji czy instytucji – często tej, które oferuje program. Program do rozliczania PIT to rozwiązanie sprawdzone i bardzo przydatne dla mniej wprawionych podatników.

Advertisements

Leave a comment

Filed under PITy 2012

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s