Jak rozliczają się Polacy?

Obraz współcześnie rozliczającego się Polaka to najczęściej znerwicowany i sfrustrowany człowiek stojący z pogiętym PITem w bardzo długiej kolejce – oczywiście ostatniego dnia, w którym istnieje możliwość rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Czy ten wizerunek rzeczywiście jest prawdziwy?
kolejkaOdpowiedź jest złożona, bowiem podatnicy dzielą się najczęściej na dwie zasadnicze grupy – skrupulantów i osoby, które rozliczenie zostawiają na ostatnie dni, w których można się rozliczać. Skrupulanci rozliczają się najczęściej w pierwszych tygodniach dostępnego terminu. Druga grupa rozliczenie odkłada do ostatniej chwili i brak czasu wcale nie jest najczęstszym tego powodem. Jak się okazuje największe znaczenie ma niechęć do instytucji Urzędu Skarbowego, która powoduje wspomniane odkładanie w czasie momentu rozliczenia.
Istnieją jednak bardziej komfortowe rozwiązania, które gwarantują spokój i sprawne rozliczenie. Chodzi np. o usługę biur rachunkowych, które na podstawie otrzymanych danych wypełniają zeznanie, które jest później zanoszone przez przedstawiciela biura do Urzędu Skarbowego.

Advertisements

Leave a comment

Filed under PITy 2012

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s