Czy każdy powinien dokonać rozliczenia PIT 2012?

pity1Jeśli w roku bieżącym uzyskałeś dochody, niezależnie od tego, z jakiego tytułu one pochodzą, koniecznym jest ich rozliczenie. Rozliczenie roczne 2012 zobowiązani jesteśmy złożyć w roku 2013 (do końca kwietnia) w Urzędzie Skarbowym adekwatnym do miejsca naszego zamieszkania. Jeśli chcesz szybko i sprawnie rozliczyć pit 2012 już dziś zainstaluj program PITy 2012, a rozliczenie roczne wypełnisz zaledwie w kilka minut.

Zdarzyło Ci się pracować w roku 2012 jednorazowo na umowę zlecenie, a może Twoim dochodem jest wynagrodzenie za wynajęcie mieszkania? W każdym z tych przypadków ciąży na Tobie obowiązek rozliczenia rocznego.

To bardzo ważne, aby pamiętać, że rozliczenie roczne 2012, obowiązuje każdego z nas, niezależnie od tego, na jakich warunkach był zatrudniony w roku 2012. Niezależnie od tego, czy wykonywałeś pracę w oparciu o umowę o dzieło, czy też umowę o współpracę, bądź zlecenie, ciąży na Tobie obowiązek rozliczenia się z osiąganego dochodu. Pit 2012 należy też złożyć w przypadku, kiedy w bieżącym, 2012 roku, otrzymywałeś zasiłek dla bezrobotnych wypłacany przez Urząd Pracy.

Emeryci i renciści

Rozliczenie pit obowiązuje też emerytów i rencistów. Najczęściej jednak jest tak, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) niejako z automatu rozlicza zarówno emerytów i rencistów i w ich imieniu przesyła do Urzędu Skarbowego stosowane rozliczenia. Jeśli jednak miesięcznie ponosisz wysokie wydatki na lekarstwa, czy też ponosisz wydatki związane z rehabilitacją, czy też korzystasz z turnusów rehabilitacyjnych, przysługuje Ci ulga na leki. W tym celu potrzebne Ci będzie rozliczenie pit 8C wysłane przez ZUS. Na jegopodstawie wypełnij PIT 37 i koniecznie pamiętaj o dodatkowym druku PIT-0, w którym rozliczamy się z przysługujących nam ulg.

Z programem PIT-y 2012 zawsze łatwiej

Jeśli wypełnianie druków wydaje Ci się niczym czarna magia, której nigdy nie pojmiesz, warto skorzystać z pomocy programu PIT-y 2012, który pomoże nam w sposób prawidłowy wypełnić nasze rozliczenie. Wystarczy tylko wpisać odpowiednie kwoty w miejsca, w których poprosi nas o to program, a wszystkie wyliczenia zostaną za nas wykonane. Nam pozostaje tylko wydrukowanie i podpisanie naszego PIT-a.

Advertisements

Leave a comment

Filed under PITy 2012

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s